DIVE Center

 

+1 305 924-1340

Reef

French Reef

W kształcie trójkąta French Reef leży na północ od Molasses Reef i około 12 km na południowy wschód od Key Largo. French Reef słynie z licznych małych jaskiń, przez które można przepłynąć . Christmas Tree Cave, Sand Bottom Cave i Donut Hole to tylko niektóre z nich.French Reef  jest również częścią rezerwatu przyrody w Key Largo. Struktura rafy może być wyzwaniem dla niedoświadczonych nurków bez przewodnika.

 

Głębokość: 6-15 metrów

 

Poziom: OWD

Molasses Reef

Łatwo dostępne I łatwe do nurkowania. Molasses Reef  jest najczęściej odwiedzaną Reef w górnej Keys i jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania na świecie. Molasses Reef jest znany ze swojej różnorodności biologicznej. Można znaleźć wszelkiego rodzaju Karaibskich ryb i Rekinów.  Szczególnie czysta woda urzecza wielu nurków. Cała konstrukcja  Florida Keys Reef jest po Australii i Belize, trzecim co do wielkości na świecie. W centrum Molasses Reef znajduję się historyczna winda (wciągarka)  zatopionego hiszpańskiego szkunera i zabytkowa hiszpańska kotwica. Oba są mocno zarośnięte koralami i często zamieszkane przez mureny.

 

Głębokość: 5-14 metrów

 

Poziom: OWD

Key Largo Dry Rocks

W Key Largo Dry Rocks znajduje się sławny posąg „Christ of the Deep” , w 8 metrów głębokości. Te miejsce jest odwiedzane przez nurków i amatorów, ponieważ jest łatwe i stosunkowo płytkie. Idealne miejsce dla wszystkich nowych nurków i studentów do nurkowania. Dry Rocks znajduje się w granicach obszaru chronionego Key Largo. Boje cumownicze dla naszych łodzi są przymocowane do dna, dookoła tego miejsca.

 

Głębokość: 3-8 m

 

Poziom: OWD

Pickles Reef

Pickles Reef jest duża i płytka ryfa. Tu znajdziesz zwłaszcza młode ryby i wiele pięknych korali. Nazwa tej ryfy pochodzi od beczek i barełek wypełnionych cementem, które zostały zatopione w czasie wojny secesyjnej.

 

Głębokość: 3-8 m

 

Poziom: OWD

Snapper Ledge - Schnapper Vorsprung

Snapper Ledge jest to płytka ryfa koralowa w 8 metrów głębokości. Nazwa pochodzi od znajdujących się tutaj tysięcy Yellowtail Snappers. Ta ryfa koralowa jest jednym z najbardziej popularnych w Key Largo. Fascynujące doświadczenie.

 

Głębokość: 5-9 Mete

 

Poziom: OWD

Conch Wall

Conch Wall Ściana znajduje się na południe od rafy. Istnieją 3 boje cumownicze, schodzą  w około 15 metrów głębokości. Stamtąd ściana spada do około 35 metrów. Zobaczycie tutaj liczne Korale i gąbki obejmujące tę niezwykłą rafę. Która jest  przede wszystkim ochroną  młodych ryb przed drapieżnikami. W głębszej wodzie często widzimy  rekiny, które patrolują tą część rafy koralowej.

 

Ponieważ przepływ Prądu Zatokowego ( Golf Stream ) może być bardzo silny, ściana nadaję się na Drift Dive.

 

Głębokość: 15-35 m

 

Poziom: OWD

Conch Reef

Conch Reef znajduje się około 9 km na południe od Tavernier Key na sąsiedniej wyspie Key Largo. Jest to jeden z najbardziej rozwiniętych raf archipelagu Florida Keys. Rozciąga się w głębokości od 7 do 30 metrów. Conch Reef jest częścią parku narodowego . Silny prąd Golf Stream pozwala zrobić Drift Dive.

Istnieje tutaj wiele boji cumowniczych położonych w 7 metrach  głębokości. Conch Reef jest domem dla niezliczonej ilości ryb i korali.

 

Głębokość: 7-30 metrów

 

Poziom: OWD – OWD

“Christ of the Deep” Statue

Logbuch

 

W "Chrystus Deep" figurą jest głębokość 8 metrów i był darem dla Underwater Society of America w 1961 roku przez przemysłowej Egidi Cressi.

 

Historia

 

” Christ of the Deep ” posąg jest jednym z trzech rzeźb, które zostały sfałszowane przez artystę Guido Galletti. Oryginalny posąg Chrystusa znajduje się w środku morza, na Riwierze Włoskiej w San Fruttuoso. Drugi znajduję się na wybrzeżu św Jerzego, Grenada i trzeci w Key Largo na Dry Rocs.

Information courtesy of NOAA: http://floridakeys.noaa.gov

Copyright © 2013 - 2016

Telephone: +1 305 924-1340 Terms and Conditions

BEOXY.COM